Hoppa till sidans innehåll

Gamla klubbmeriter


Oskar Mejare

2004
Brons i Kumite P10 Långa Nacka Ungdoms Mästerskap
2006
Brons i Kumite FM HT

Sara Mejare

2004
Silver i Kata F7 Nacka Ungdoms Mästerskap
2005
Guld i Kata F7 Svenska Kata Pokalen
2006
Guld i Kata FM VT
Silver i Kata FM HT
Brons i Kumite FM HT
Silver i Kata F8A Svenska Kata Pokalen
Silver i Kata F9 Nacka Ungdoms Mästerskap
Guld i Kata F9 HEIAN CUP
Guld i Kata F9 Östgötacupen
Guld i Kata F 7-9 Swedish Kobujutsu Open V
Brons i Kata F9A Karate Kid Cup
2007
Guld i Kata 8 - 9 FM VT

Sofia Isdahl

2005
Brons i Kumite F11 Wado RM
2006
Brons i Kumite FM VT
Silver i Kumite FM HT

Mariela Nikolic

2005
Silver i Kumite F10 Långa Nacka Ungdoms Mästerskap
2006
Brons i Kata FM HT

Tuva Nilsson

2005
Brons i Kumite F10 Långa Nacka Ungdoms Mästerskap

Johanna Wikström

2003
Guld i Kata KM
Brons i Kumite KM
2004
Silver i Kumite F10 Nacka Ungdoms Mästerskap
Brons i Kata F10 Nacka Ungdoms Mästerskap
2005
Silver i Kumite F11 Långa Nacka Ungdoms Mästerskap
Silver i Kumite F11 Wado RM
2006
Brons i Kumite F12 Östgötacupen
Silver i Kumite F12 Långa Karate Kid Cup
2007
Silver i Kata 12 - 13 FM VT

Nelly Junesand

2006
Guld i Kata FM HT
Guld i Kumite FM HT

Hannah Melander

2006
Silver i Kata FM HT
Silver i Kata F8B Karate Kid Cup

Tea Sallstedt-Elming

2007
Silver i Kata F7-12 FM HT Klass 1

Beatrice Arnqvist

2007
Brons i Kata F7-12 FM HT Klass 1
2008
Silver i Kata F9 RM Wado 2008
Brons i Kata F9 Yui Shin Kai Open

Kristina Jonsson

2007
Silver i Kata F7-12 FM HT Klass 2

Angelica Arnqvist

2007
Brons i Kata F7-12 FM HT Klass 2
2008
Silver i Kata F12B Svenska Katapokalen 2008
Brons i Kata F12 Yui Shin Kai Open

Albin Erlander

2007
Brons i Kata P7-12 FM HT Klass 3
2008
Brons i Kata P9 Yui Shin Kai Open

Nicolai Sjöblom-Jolin

2007
Silver i Kata P7-12 FM HT Klass 4
2008
Brons i Kata P9B Svenska Katapokalen 2008
Brons i Kata P9 RM Wado 2008
Brons i Kata P9 Yui Shin Kai Open

Jonathan Hedin

2007
Brons i Kata P7-12 FM HT Klass 4

Thomas Boucher

2008
Brons i Kumite P16-17 RM Wado 2008

Serhiy Beykun

2008
Silver i Kumite P13 Yui Shin Kai Open
2009
Brons i Kumite Kadetter Herrar 14-15 år -70 kg Stockholm Open Karate 2009
Guld i Kumite Herrar Yngre Juniorer +70 kg Svenska Junior Pokalen 2009
2010
Silver i Kumite Herrar Kadetter +70 kg Boden Open 2010
Brons i Kumite Herrar Kadetter 14-15 år +63 kg Tuna Karate Cup

Uppdaterad: 01 NOV 2012 08:43
Skribent: Michael Bornholm

 

Stöd Budokwai Stockholm via Sponsorhuset


Budokwai_sponsorhuset_fb

ENIMEOS

 Kampsportsklubbar i Sverige

Bf-logo-svart[1]-BudoFitness-2

Svenska Karateförbundet

rig_2_color


Logo_Sport-Campus_RGB_91x125

QR-kod

RSS

Postadress:
Budokwai Stockholm - Karate
Christian Ehrenborg, Jakob Dubbes Väg 4
13150 Saltsjö-duvnäs

Kontakt:
Tel: 070-6998690
E-post: This is a mailto link

Se all info